صفحه اول سايت | مطالب ديگر | خبرهاي سايت | مقالات سايت

لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی
لینک سازی خارجی


لینک سازی خارجی


لینک سازی خارجی لینک گرفتن از سایتی است که آدرسی متفاوت با سایت لینک شده دارد. با روش های مختلفی می توان لینک سازی خارجی انجام داد مثل لینک گرفتن از سایت ها، انجمن ها و فروم ها به صورت (رپرتاژ آگهی، تبلیغات بنری و کلیکی و گذاشتن لینک سایت در بخش نظرات).

لینک سازی خارجی به قدری می تواند به رو به رشد شدن مسیر سایت کمک کند که آن را عمده‌ترین جزء عملیات Off page SEO می دانند.

 

""لینک سازی خارجی باعث می شود که سایت لینک دهنده از اعتبار خود، مقداری اعتبار به سایت لینک شونده بدهد. در نتیجه گوگل نیز به سایتی که لینک گرفته است توجه بیشتری خواهد کرد. فرض کنید که شرکتی دارید و قصد دارید نیروی جدیدی را استخدام کنید. در همین زمان یکی از دوستان شما فردی را به عنوان شخصی ماهر در حوزه‌ی کاری شما معرفی می کند و می گوید که این فرد را برای کار، کاملاً تضمین می کند.

شخصی معرفی شده برای مصاحبه به شرکت شما می آید و هنگام توضیح دادن از خودش متوجه می شوید که مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارد و تا دیپلم بیشتر درس نخوانده است و از مسیر دوری مثلاً با 2 ساعت فاصله زمانی با شرکت شما زندگی می کند.

در چنین شرایطی آیا به آن فرد اعتماد می کنید که در شرکت شما شروع به فعالیت کند؟ اگر در همین زمان دوست دیگری به عنوان فرد دوم، آن نیرو را تائید کند باز هم خیالتان راحت تر نمی شود؟

قطعاً برای موتورهای جستجو هم همین شرایط وجود دارد. یعنی اگر سایت های دیگری یک سایت را تائید کنند گوگل به آن سایت اعتبار بیشتری خواهد داد و در نتیجه به سایت در صفحه SERP رتبه بهتری خواهد داد.

اما لینک ها همیشه هم خوب نیستند! این که از چه سایت، وبلاگ و انجمنی لینک می گیرید مهم است و حتی اگر از جای درستی لینک نگرفته باشید نه تنها تأثیر مثبت نخواهد گذاشت بلکه باعث پنالتی شدن سایت هم خواهد شد.

برای بر طرف کردن مشکلات لینک های اسپم از سایت های کم ارزش قطعاً باید راه حلی وجود داشته باشد، یا حتی ممکن است که بخواهید به سایتی لینک دهید ولی از اعتبار سایت شما به آن سایت چیزی تعلق نگیرد در چنین شرایطی باید از لینک نوفالو استفاده کرد.